fotoalba 

 

A K T U Á L N Ě 

              SEČ-Seminář leden 2015  (TMAVOŠEDÁ REALITA A RŮŽOVÉ BRÝLE)

Působení  nespokojenosti, „blbé nálady“ a obav

*Žijeme v zóně smogu ( smradu) fyzického i informačního. Stále se děje  mnoho nepěkného – a ještě hůře je to interpretováno. Veřejnost to navádí k odsuzování, bojování a strachu – k šedočernému vnímání současnosti.

*Takto vnímané negace a strachy se materializují ve fyziologických systémech organismu, které nás připravují na „obranu“ proti nebezpečí zvýšením hladiny stresových hormonů; hormony  ovlivňují vitální systémy tím, že v přípravě organismu na „boj nebo útěk“ mění energetickou distribuci:  * tlumí přísun energie (krve) k zažívacím soustavám a dočasně je vyřazují  z funkce; * snižují přítok energií k přednímu mozku, čímž tlumí přemýšlení a logické uvažování; * tlumí imunitní reakce, které spotřebovávají velké množství energie … To vše proto, aby se mohly zvýšeně zásobovat krví svaly nohou (uteč) a paží (bojuj).

*V celku je tak utlumena regenerace celého buněčného systému. Tím klesá  výkonnost člověka a zvyšuje se jeho únava… To vše jako důsledek „šedočerného vnímání“  informačního okolí,  které zásadně mění normální, tedy životně žádoucí energetické toky v organismu.

Víra a nevíra rozhoduje

*  PLACEBO (z lat. „líbit se“) je označení pro látku, která (se tváří jako lék) působí pozitivně na zdraví. Přestože funguje  jako lék  – ač by „medicínsky“ nemělo, bývá s despektem označováno za představu, víru… Navzdory tomu, že tato víra a představa  skutečně  léčí !

* NOCEBO je opak placeba. Je to nevíra, která narušuje a ničí vitální toky energií, čímž  podněcuje  rozvoj nemocí. Shora zmiňovaný informační smog je typické nocebo.

* Víra v placebo podněcuje vitalitu, nocebo (nevíra) ji tlumí a působí na organismus škodlivě. Fyziologické procesy vyvolané placebem a nocebem pronikají až do buněk a jejich vibrací (hlásí kvantová mechanika). Nová fyzika také potvrzuje, že optimismus člověka je „provitální“ a pesimismus naopak vitalitu v systémech organismu snižuje. => „Růžové brýle“ jsou zdravé!

Důsledky Descartova omylu

*Na zásadní význam  mysli pro život upozorňovali mudrci od dávnověku, také Buddha i Ježíš… ale naše deformace „dekartismem“ (oddělením hmoty od myšlení) zabránila této zásadní pravdě proniknout do naší kultury. „Co není hmotné, to neexistuje“ (Newton-Descartes).  Už z pradávných upanišad k nám doléhá, že „jak sejeme myslí, tak sklízíme životem“ a že myšlení se v životě každého jedince materializuje - jen dávnou „vědou pomýlený“ človíček je odděluje.

„Jakou seješ myšlenku, takový sklízíš čin. -Jaký seješ čin, takový sklízíš zvyk. -Jaký seješ zvyk, takový sklízíš charakter. -Jaký seješ charakter, takový sklízíš osud.“

*Optimismus je důležitý „nástroj“ k regulaci funkcí života. Optimismus podněcuje buněčnou aktivitu, zatímco pesimismus ji tlumí.  Naše poučení do nového roku? Když se na nás budou sypat negace a maléry, odsuňme šedočerné pesimistické vnímání a „nasaďme si (byť i jen na chvilku) růžové brýle“. Vidět svět růžový je zdravější! Maléry, deště a tragače padající z nebe nám budou vadit jen do té míry, do jaké je budeme jako negace vnímat (zřejmě jsou pro další vývoj důležité).

Moudrost předků z Valašska: "Ešče nebylo, aby jaksi nebylo! Dycky ešče bylo, aby jaksi bylo.“

                                            (Lipton 2011 a j.    Opsal a chybami doplnil  Vladimír.)

Vyhledávání

Kontakt

V.Zeman, J.Liberdová Popelákova 16, 628 00 Brno 544 234 807

      Pro obrázky k tématu-klikni ZDE